Xerxes

Pokladní pásky a termopásky

Formou vlastní zakázkové výroby, vyrábíme a dodáváme různé druhy a formáty pokladních pásek a termopásek, zejména pro klasické registrační pokladny, P.O.S. – pokladní obchodní a restaurační systémy, parkovací automaty, taxametry a další zařízení.

Pro výrobu termopásek používáme výhradně termopapíry od renomovaných dodavatelů jako KANZAN, KÖEHLER, MITSUBISHI, případně JUJO, ve standardních gramážích 48g/m2 a 55g/m2. Na speciální zakázky, s požadavky na vyšší tuhost a mechanickou trvanlivost materiálu, používáme termopapíry až do gramáže 180g/m2.

Tento používaný „značkový“ materiál garantuje, při dodržování doporučených skladovacích podmínek (chemikálie, teplota, vlhkost, teplo…atd.), dlouhodobé zachování čitelnosti tisku až 7 let. Na přání zákazníků vyrábíme i z materiálů s garantovanou čitelností tisku 10, nebo 20 let.

Nejekologičtější variantou současnosti je inovativní termopapír Blue4est, od společnosti Koehler, který byl vyvinut bez přídavných chemických látek, zejména zakázaných Bisphenolů!!! V roce 2017 získal termopapír Blue4est cenu z US Green Chemistry Award. Používá se v libovolné termotiskárně na klasický termopapír, ale místo chemické reakce na teplo z termohlavy, je barva uvolněna čistě fyzickou/mechanickou reakcí. V termopapíru Blue4est jsou mikroskopické bublinky, které působením tepla prasknou, odhalí spodní černou vrstvu a tím vytisknou požadovaný text/obraz.

Klíčové vlastnosti:

 • patentovaná technologie, vyvinutá zcela bez chemických látek a reaktivních složek
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • schváleno pro přímý styk s potravinami – zdravotně nezávadný papír
 • při správném skladování čitelnost záznamu až 35 let
 • vysoká odolnost proti vnějším vlivům
 • využití v jakékoliv standardní termotiskárně
 • velmi přesný a věrný vzhled tisku
 • modrošedá barva, pro odlišení od klasického termopapíru

Pokladní pásky vyrábíme nejen z termopapíru, ale i z běžného, tabelačního papíru ve třech variantách bělosti:

Pokladní pásky z tabelačního papíru kvalita I.

 • velmi kvalitní papír pro náročné partnery, vysoká bělost až 90%, gramáž 60g/m2

Pokladní pásky standard kvalita II.

 • papír pro běžnou klientelu, mírně snížená bělost cca 80%, gramáž 55g/m2

Pokladní pásky EKO kvalita III.

 • ekologický papír pro ekologicky smýšlející zákazníky, našedlá barva, bělost pod 80%, gramáž 45g/m2,

Základní rozdělení a značení podle rozměrů, barevnosti…atd.

Barevné pokladní pásky a termopásky: vyrábíme a dodáváme barevné termopásky (modré, červené, žluté, zelené), kde je barvivo přidáváno rovnou do termovrstvy při výrobě termopapíru.

Potisk : na rubovou i lícní stranu pokladních pásek a termopásek tiskneme reklamní potisk. Na rubovou stranu je možno natisknout jakýkoliv plnobarevný tisk, na lícní stranu se doporučuje maximálně lehký vodový podtisk, z důvodu následné čitelnosti textu po použití v tiskárně.

Značení : příklad – 80/80/17 termo. Vysvětlení : 80mm = šíře kotoučku, 80mm = vnější průměr kotoučku, 17mm = vnitřní průměr dutinky, termo = použitý materiál

Šíře : standardní šíře kotoučků jsou – 38mm, 44mm, 57mm, 60mm, 69mm, 70mm, 76mm, 80mm a 82mm. V dnešní době se nejčastěji používají šíře 57mm (například platební bankovní terminály) a 80mm (většina tiskáren pokladních a restauračních systémů).

Na přání zákazníka můžeme nařezat kotoučky na libovolnou šíři.

Návin : standardní průměry návinů jsou – 30mm, 35mm, 40mm, 45mm, 50mm, 55mm, 60mm, 70mm a 80mm. A opět platí, že na přání zákazníka můžeme navinout kotoučky na libovolný vnější průměr.

Dutinky : běžně pokladní pásky a termopásky navíjíme na plastové, nebo papírové dutinky o průměrech 12mm a 17mm, případně 25,4mm, 40mm, nebo 76mm. Konce pásek na dutinkách mohou být uchyceny lepením, přeložením, nebo zcela volné.