Xerxes

To jsou plátky výběrového hovězího masa, které jsou ochuceny podle starého rodinného receptu, krátce povařené a poté pomalu sušené vzduchem. Výsledkem jsou kousky toho nejkvalitnějšího sušeného masa s vysokou nutriční hodnotou a minimem tuku. Na výrobu 100 g sušeného masa bylo použito 260 g nejkvalitnějšího hovězího roštěnce.

Historie Jerky – masové plátky s indiánskými kořeny

Sušené maso je původním vynálezem indiánů. Maso ulovených bizonů nejdříve naporcovali na tenké plátky, krátce je udili nad ohněm a následně nechali pomalu sušit na horkém slunci. Podle dostupnosti, je v různých ročních obdobích, dochucovali rozličným kořením a bylinkami. Pomocí sušení na horkém letním slunci, nebo uzením na otevřeném ohni se maso stalo velmi trvanlivým. Měli tak jistotu, že takto upravené maso se nebude kazit a bude jistou zásobou jídla, které je posilní, kdykoliv během života v divočině. Místní byliny a koření domorodých kmenů zvýrazňovalo přirozenou, lahodnou masovou chuť.

Domorodí indiáni objevili chuť sušeného buvolího nebo bizoního masa už velmi dávno. Nazývali ho „pemmican“.  Tenké proužky tmavého libového masa jim poskytovaly výživné, vysokoenergetické jídlo vhodné pro lov a život v divočině. Mezitím Evropané také začali sušit maso a získali tak zásoby na dlouhé cesty, zvláště na těžké časy. První španělští přistěhovalci nechávali své zásoby masa uschnout na palubách svých plachetnic, kterými do Ameriky přivezli i slovo „ch‘arqui“. Toto označení, vyslovované s akcentem domorodých Američanů, se nakonec vyvinulo v dnešní název „jerky“.

Historie výroby Jerky JACK LINK´S

A byl to právě Jack Link, kdo dostal nápad, představit sušené maso celému světu. V roce 1885 se Jack Link se svojí rodinou usadil na severu Wisconsinu. S sebou si přivezl i vynikající recepty na úpravy masa. Rodina Linků kombinovala staré indiánské metody přípravy s tradičními rodinnými recepty pro vytvoření pikantních a kořeněných masových plátků v řadě různých chutí – z nichž všechny jsou nadále distribuovány po celém světě. Maso muselo obstát při lovu v hlubokých lesích, kde se osvědčilo snadné skladování, a přitom zasytilo a udrželo lovce ve formě a při síle. A to proto, že obsahovalo vysoké procento bílkovin, minimum tuku a samozřejmě i skvěle chutnalo.

Jack Link představil svoji pochoutku sousedům, farmářům, dřevorubcům a po jeho výrobcích se vždy jen zaprášilo. Jack Link připravoval stále více a více svého unikátního sušeného masa a časem jej začal balit i do vlastních obalů. S postupem času se Jack Link a jeho společnost stali největším producentem pochoutek ze sušeného masa v USA a rychle začali expandovat do celého světa. Výběrové sušené maso značky je nyní dostupné pro všechny sousedy světa. V roce 2014 se součástí rodiny Jack Link´s stala společnost BIFI a její výrobky byly zařazeny do společného portfolia nabízených produktů.

Společnost XERXES spol. s r.o. je autorizovaný distributor, sušeného masa Jack Link’s a masových pochoutek BIFI, pro Prahu a okolí.

  • Beef Jerky ORIGINAL (+ různé příchutě koření) v balení 40 g a 70 g
  • Biltong ORIGINAL v balení 25 g, 40 g a 70 g
  • BIFI ROLL a ROLL HOT
  • BIFI ORIGINAL a ORIGINAL XXL
  • BIFI CARRAZA a CARAZZA XXL
  • BIFI SNACK
  • BIFI HOT
  • + sezónní, proměnlivá nabídka

Podrobnosti o sortimentu najdete na: www.jacklinks.eu a www.bifi.com