Xerxes, spol. s r.o.
Xerxes, spol. s r.o.
Úterý, 19. 1. 2021

Jack Links's

Historie výroby JACK LINK´S

Sušené maso je původním vynálezem indiánů. Maso ulovených bizonů nejdříve naporcovali na tenké plátky, krátce je udili nad ohněm a následně nechali pomalu sušit na horkém slunci. Podle dostupnosti, je v různých ročních obdobích, dochucovali rozličným kořením a bylinkami. Měli tak jistotu, že takto upravené maso se nebude kazit a bude jistou zásobou jídla, které je posilní, kdykoliv během života v divočině.

A byl to právě Jack Link, kdo dostal nápad, představit sušené maso celému světu. V roce 1885 se Jack Link se svojí rodinou usadil na severu Wisconsinu. S sebou si přivezl i vynikající recepty na úpravy masa. Maso muselo obstát při lovu v hlubokých lesích, kde se osvědčilo snadné skladování a přitom zasytilo a udrželo lovce ve formě a při síle. A to proto, že obsahovalo vysoké procento bílkovin, minimum tuku a samozřejmě i skvěle chutnalo.

Jack Link představil svoji pochoutku sousedům, farmářům, dřevorubcům a po jeho výrobcích se vždy jen zaprášilo. Jack Link připravoval stále více a více svého unikátního sušeného masa a časem jej začal balit i do vlastních obalů. S postupem času se Jack Link a jeho společnost stali největším producentem pochoutek ze sušeného masa v USA a rychle začali expandovat do celého světa. Výběrové sušené maso značky Jack Link´s je nyní dostupné pro všechny sousedy světa. Každý si pro sebe najde tu pravou chuť a Jack je rád, že se znovu může podělit.

Pomáhejme mu v tom.
Díky Jacku!!!

Historie Jerky – masové plátky s indiánskými kořeny

Domorodí indiáni objevili chuť sušeného buvolího nebo bizoního masa už velmi dávno. Nazývali ho „pemmican“. Tenké proužky tmavého libového masa jim poskytovaly výživné, vysokoenergetické jídlo vhodné pro lov a život v divočině.

Pomocí sušení na horkém letním slunci, nebo uzením na otevřeném ohni se maso stalo velmi trvanlivým. Místní byliny a koření domorodých kmenů zvýrazňovalo přirozenou, lahodnou masovou chuť.

Mezitím Evropané také začali sušit maso a získali tak zásoby na dlouhé cesty, zvláště na těžké časy. První španělští přistěhovalci nechávali své zásoby masa uschnout na palubách svých plachetnic, kterými do Ameriky přivezli i slovo „ch‘arqui“. Toto označení, vyslovované s akcentem domorodých Američanů, se nakonec vyvinulo v dnešní název „jerky“.

Rodina Linků kombinovala staré indiánské metody přípravy s tradičními rodinnými recepty pro vytvoření pikantních a kořeněných masových plátků v řadě různých chutí – z nichž všechny jsou nadále distribuovány po celém světě.

Sortiment

NázevGramáž
Beef Jerky Original25 g nebo 75 g
Beef Jerky Sweet & Hot25 g nebo 75 g
Beef Jerky Peppered25 g nebo 75 g
Beef Jerky Teriyaki25 g nebo 75 g
Turkey Snack22,5 g
Beef Snack Original25 g
Beef Snack Peppered25 g

Sušené maso Jack Links 25 g

Sušené maso Jack Links 71 g

Sušené maso Jack Links 75 g

Ochutnávky, prezentace, sponzoring

Více podrobností o těchto výrobcích naleznete v prospektu a letáku.

O cenách jednotlivých balení se informujte na krupicka@xerxes.eu, +420 603 421 593

Kusové množství je možno, po dohodě termínu, odebírat přímo na naší vzorkové prodejně v Praze 8.

XerXes, spol. s r.o.
© 2006–2021 Aleš Krupička